top

 

 

 

 


Home Bezpieczna + No images
Bezpieczna +
Spotkania dla rodziców PDF Drukuj Email

alt
W ramach rządowego programu "Bezpieczna +" 24 listopada br zorganizowano spotkanie dla rodziców z psychologiem p. Katarzyną Ilnicką. Rodzice mogli dowiedzieć się jak motywować dziecko do podejmowania wysiłku, jak mobilizować je do pracy, jak wspierać, zachęcać do realizacji pasji i zainteresować. Spotkania i szkolenia dla rodziców to tradycja w naszej szkole. Bez współpracy rodziców szkoła nie miałaby racji bytu, a dzieci nie otrzymywałyby wsparcia takiego na jakie zasługują.

 
Prelekcja dla rodziców PDF Drukuj Email

altW ramach programu "Bezpieczna +" 24 listopada br. odbyła się prelekcja dla rodziców na temat zagrożenia narokotykami i dopalaczami "Laboratorium wiedzy pozytywnej". Spotkanie poprowadzili doświadczeni specjaliści, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z osobami uzależnionymi. Rodzice mogli też zobaczyć jak niewinną formę np. obrazków i kolorowych naklejek mogą przyjmować dopalacze.

 
Trening umiejęności społecznych PDF Drukuj Email

altTrening Zastępowania Agresji jest warsztatem kształtującym zdolności asertywne. Z badań przedstawianych przez prof. Goldsteina w licznych publikacjach jasno wynika, że wśród młodzieży poddanej treningowi znacznie poprawia się jakość więzi rodzinnych, a uczestnicy treningów w większym stopniu osiągają sukces życiowy (ukończenie szkoły, lepsza praca, mniej konfliktów).

Jest to program wielostronnej interwencji skierowanej na zmianę zachowania młodzieży.Trening realiowany jest w dwóch grupach w ramach programu Bezpieczna +.

 
Obserwacja rozprawy sądowej -Bezpieczna+ PDF Drukuj Email

sad

Uczniowie uczęszczający na zajęcia z mediacji rówieśniczych(prowadzonych przez mediatorów sądowych) mogli na żywo obserwować rozprawę sądową.

Sprawa dotyczyła zbrodni fałszowania pieniędzy- trzech banknotów o nominale 50 zł. Kara za tego rodzaju zbrodnię to pozbawienie wolności od 5-25 lat.

Uczniowie obserwowali pracę sędziego,prokuratora, ławników,protokolanta a także pracownika ochrony.

Po wysłuchaniu wyroku młodzież spotkała się w sali sądowej i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami, uwagami.

Dyskurs prowadziły: Lucyna Makowska-doradca zawodowy i Lucyna Mazur-pedagog szkolny.

Wyjście zorganizowano w ramach programu Bezpieczna+.

 
Ochotnicza Straż Pożarna PDF Drukuj Email

alt
3 grudnia w ramach rządowego programu "Bezpieczna +" klasy I odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Grudzicach. Uczniowie dowiedzieli się na jakich zasadach działa OSP. Zobaczyli specjalistyczny sprzęt, wysłuchali prelekcji gospodarza obiektu Pana Beniamina Ochoty. Bardzo dziękujemy za umożliwienie zwiedzenia remizy OSP w Grudzicach.

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


6 Grudnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dionizja, Emilian,
Jarema, Jarogniew,
Mikołaj
Do końca roku zostało;26 dni.

bottom
top
bottom