top

 

 

 

 


Home Biblioteka szkolna No images
Biblioteka szkolna
Szkolny Konkurs Pięknego Pisania Piórem PDF Drukuj Email

„Mocno wierzę w to, że pisanie piórem kształtuje charakter"– mówi artysta grafik Andrzej Pągowski i nie chodzi tu tylko o charakter pisma, ale charakter w ogóle. „Pisząc piórem musimy się skupić, zatrzymać, zastanowić nad tym, co chcemy przelać na papier” twierdzi artysta. A że z naszym odręcznym pisaniem nie jest najlepiej, może świadczyć choćby to, że czasami nie potrafimy odczytać własnych notatek.

1konkurs

Galeria zdjęć

Główny cel konkursu, który odbył się 8 października, to promowanie wśród uczniów idei pięknego pisania piórem, zwrócenie uwagi na to, czym i jak piszemy.

Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu tekstu , a że rok 2018 to rok obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, wybór padł na pieśni patriotyczne tak ważne w naszej historii.

Z tego zadania najlepiej wywiązali się zajmując:
I miejsce
Wiktoria Janczak

klasa 3 a gimnazjum
II miejsce
Zuzanna Sozańska

klasa 7 a
III miejsce
Jan Chomontowicz

klasa 8 c
Wyróżnienie
Aliona Pietukhova

klasa 3 a gimnazjum

Organizatorki konkursu: pani Anna Milejska, pani Małgorzata Balwierczak

 
Wielka Zbiórka Książek dla pacjentów szpitali PDF Drukuj Email


zaczytani1


Bardzo dziękuję uczniom, którzy podarowali książki w ramach akcji Zaczytani.pl. Zgodnie z zapowiedzią zostały one przekazane do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu skąd trafią do dzieci przebywających w szpitalach.

Małgorzata Balwierczak

1ksiazki

 
CZWARTEK Z KRYMINAŁEM PDF Drukuj Email

W czwartek, 24.05, w bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć dla uczniów klas 7 poświęcony literaturze kryminalnej. Młodzież poznała klasyków powieści kryminalnej oraz sylwetki detektywów przez nich stworzonych.
Uczniowie mieli możliwość wcielić się w postać detektywa: rozszyfrować wiadomość, wykazać się spostrzegawczością przy wyszukiwaniu różnic w pokoju po "wizycie" złodzieja czy wytypowanie złoczyńcy na podstawie portretu pamięciowego. Ostatnim zadaniem było pobieranie odcisków palców i odczytywanie ich zgodności. Ta część zajęć odbywała się w sali biologicznej pod okiem pani Izabeli Burdziąg.

1bibl

11bibl

Małgorzata Balwierczak

 
Wielka Zbiórka Książek dla pacjentów szpitali PDF Drukuj Email

„Każdy ma coś, co może dać innym”
Barbara Bush


Misją Fundacji Zaczytani.org jest wsparcie dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa.

Jeśli chcesz pomóc, chcesz odmienić codzienność małych pacjentów w szpitalach, domach dziecka, hospicjach, podaruj książkę. Jak to zrobić?

Jeśli posiadasz w domu książki w bardzo dobrym stanie, które z radością czytałeś jako dziecko włącz się do akcji, przynieś do biblioteki szkolnej książki, których już nie czytasz, a które mogą wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka. Będziemy szczęśliwi jeśli specjalnie kupisz swoją ulubioną bajkę i podarujesz ją na rzecz Zaczytanych.


zaczytani1

W naszej szkole akcja potrwa do 24 maja 2018 r.

Po tym terminie Wasze dary zostaną przekazane na miejsce zbiórki, które stworzyła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu.

 
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich PDF Drukuj Email

autorskie prawa„ Książki – okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.”
Francis Bacon (Franciszek Bacon)


Idea Dnia Książki wywodzi się z Katalonii. 23 kwietnia jest w tym regionie Hiszpanii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona, św. Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w większości krajów od 1996 roku. Ustanowiono go rok wcześniej na 28. sesji Konferencji Generalnej UNESCO (na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców), w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. Dla literatury światowej data 23 kwietnia ma symboliczne znaczenie. W tym dniu (w roku 1616) zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku.


Zapraszam wszyskich do odwiedzenia biblioteki, na pewno znajdziecie książkę, która Was zainteresuje, przeniesie w inny świat, rozbudzi wyobraźnię. Warto czytać książki choćby dlatego, że ,,Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała" (Richard Steele).

Małgorzata Balwierczak

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


6 Grudnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dionizja, Emilian,
Jarema, Jarogniew,
Mikołaj
Do końca roku zostało;26 dni.

bottom
top
bottom