top

 

 

 

 


Home Biblioteka szkolna NOWOŚĆI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE No images
NOWOŚĆI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

logo program czytelnictwaW bibliotece, oprócz bardzo wielu tytułów literatury pięknej, pojawiły się także książki po które chętnie sięgnąć mogą poszukiwacze odpowiedzi na różne pytania.Na początek cztery tytuły:

bnp1bnp2


Ze wstępu: „W czasach, gdy twierdzenie o tym, że książka umiera, stało się banałem, warto, prócz poznania wielu spekulacji na temat przyszłego komunikowania się za pomocą pisma, spojrzeć wstecz, by dowiedzieć się dokładniej, czym książki były w przeszłości”.


bnp3

bnp4

Dla kogo jest ta książka? Praktycznie dla każdego! W spisie treści PIENĄDZE (skąd się wzięły, do czego służą i dlaczego wciąż ich brakuje?), PODATKI (po co nam podatki i czemu musimy je płacić?), BUDŻET DOMOWY (co to takiego? Czy nastolatek potrafi ograniczyć konsumpcję?), BUDŻET PAŃSTWA (czy to w końcu nasz budżet, czy nie nasz? Czy państwo może zbankrutować?), GOSPODARKA (co to znaczy: dobra gospodarka?), BANK (po co nam bank? Lepiej w skarbonce czy na koncie?), MOJA FIRMA no właśnie…

A wszystko podane w bardzo przystępny, dowcipny i obrazkowy sposób.


bnp5bnp6

Ze wstępu: „Zrozumienie roślin jest konieczne dla ochrony pozostałych form życia na Ziemi, łącznie z ludźmi. Bo bez roślin by nas nie było. (…) Skąd się wzięły? Jak powstały te wszystkie gatunki? Jak wygladały pierwsze rośliny? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które z nich są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze? Dlaczego niektóre gatunki paskudnie śmierdzą? Wejdźcie do tego muzeum, a wszystkiego się dowiecie.”


bnp7bnp8

Z notatki wydawcy: „Ta książka dostarcza niezbędnych informacji na temat każdego ze 118 znanych obecnie pierwiastków. (…) Oprócz podstawowych wiadomości na temat poszczególnych pierwiastków, ich wykorzystania i tworzonych przez nie związków chemicznych, znajdziemy tu także fascynujące historie dotyczące ich odkrycia. Poznamy genezę układu okresowego zwanego tablicą Mendelejewa oraz wyjaśnienie struktury atomów – cegiełek tworzących wszystko, co nas otacza.”


Zainteresowanych zapraszam do szkolnej biblioteki!

 

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


22 Listopada 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało;40 dni.

bottom
top
bottom