top

 

 

 

 


Home Biblioteka szkolna NOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE No images
NOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

logo program czytelnictwaRodziców i wychowawców mogą zainteresować:

n1„Książka dla matek i córek, którym zależy na relacjach opartych na wzajemnym szacunku, zaufaniu i bliskości. (...)Autorka porusza m.in. następujące problemy:
• ciągłe usprawiedliwianie
• brak reguł i granic
• rozpieszczanie materialne

n2• obsesja na punkcie jedzenia i wagi”„Czy dla rodziców istnieje coś bardziej frustrującego od sytuacji, w których najzwyklejsza rozmowa z nastoletnim dzieckiem przeradza się w brutalną potyczkę słowną?”n3„Czy pokój twojego nastoletniego dziecka przypomina wysypisko śmieci?
Czy jego ulubionym sportem jest pyskowanie?
Czy jego standardową reakcją na twoje pytania jest burknięcie pod nosem? (...)
Jeśli tak, to Kevin Leman napisał tę książkę właśnie dla ciebie.”
Zainteresowani dalszą i bliższą przeszłością mogą sięgnąć po:


n4


„Celem niniejszej publikacji jest zapoznanie czytelników z aktualnym stanem dyskusji nad przyczynami, okolicznościami, a nawet samą datą chrztu Mieszka I. Przegląd źródeł historycznych i świadectw archeologicznych pokazuje, że udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na mnożące się wątpliwości jest bardzo trudne. By móc wyrobić sobie własne zdanie, czytelnik tym bardziej powinien zaznajomić się z dostępnymi dziś informacjami.”

n5


„Aktem chrztu w 966 roku Mieszko I wprowadził młode, kształtujące się państwo polskie w obręb cywilizacji europejskiej. Uznawany zapierwszego historycznego władcę Polski był postacią wybitną: znacznie rozszerzył granice oraz nawiązał kontakty z czołowymi przedstawicielami świata zachodniego – cesarzem i papieżem. Swoim następcom przekazał silny, dobrze zarządzany kraj, czego świadectwo mamy w dokumencie Dagome iudex odnalezionym w papieskiej kancelarii.”


Powstanie Warszawskie we wspomnieniach uczestników, na starych fotografiach, odnalezionych taśmach filmowych, na kartach powieści.....


n6n7n10

n8n9

 

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


22 Listopada 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało;40 dni.

bottom
top
bottom