top

 

 

 

 


Home Biblioteka szkolna 21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego No images
21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email

dj1dj2Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Jego data, 21 lutego, upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Tego dnia uczniowie z Samorządu Uczniowskiego odwiedzili wszystkie klasy, przekazali koleżankom i kolegom informacje na temat Dnia Języka Ojczystego i kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych” .

Kampania ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Język jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o niego dbać (http://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych).

Uczniowie przygotowali małą niespodziankę, poprosili nauczycieli o odczytanie krótkich „łamańców językowych”.Natępnego dnia, w czwartek 22 lutego, w bibliotece szkolnej chętni uczniowie mogli wziąć udział w błyskawicznym konkursie „Poprawna polszczyzna na co dzień”. Każdy kto prawidłowo odpowiedział na pytanie nagradzany był cukierkiem.

dj3

Galeria zdjęć kliknij tutaj

 

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


22 Listopada 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało;40 dni.

bottom
top
bottom