top

 

 

 

 


Home No images
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 2018/19 PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice,

Nowa koncepcja zawierania ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków na rok szkolny 2018/2019 aktualnie obowiązujący stan prawny:

- ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U.2015 poz.1844), w art. 18 zakazuje ubezpieczającemu, przy zawieraniu umów na cudzy rachunek, czerpania z nich korzyści finansowych i materialnych,

- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), obowiązujące w Polsce od dnia 25 maja 2018 r.

Wobec powyższego informujemy, że Rada Rodziców nie będzie prowadziła spraw związanych z ubezpieczeniem NNW.

Jednocześnie przypominamy, iż wszystkie dzieci uczęszczające do naszej placówki są już domyślnie objęte pełną ochroną ubezpieczeniową przez firmę NAU S.A. od 1 września.
Natomiast rodzic ma czas na opłacenie składki do 15 października. Oznacza to, że nawet jeśli dziecko będzie miało nieszczęśliwy wypadek przed opłaceniem składki przez rodzica to będzie objęte pełną ochroną ubezpieczeniową.

Przedstawiamy Państwu oferty ubezpieczenia NNW przygotowane przez Miasto Opole.

Pierwsza z nich to NORD PARTNER SP. Z O. O., która oferuje zawarcie ubezpieczenia w jednym z dwóch towarzystw ubezpieczeń tj. Uniqa TU S.A. lub InterRisk TU S.A.
Oferta obejmuje wiele wariantów ubezpieczenia, zróżnicowanych pod względem zakresu i wysokości składki. Umowę zawiera się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej platformy internetowej znajdującej się pod adresem
ubezpieczenieuczniow.pl/

Druga oferta dotyczy zawarcia ubezpieczenia za pośrednictwem NAUCZYCIELSKIEJ AGENCJI UBEZPIECZENIOWEJ S.A., która przygotowała również ofertę InterRisk TU S.A, jednak bazującą na innych założeniach i schematach.
Rodzice, po zalogowaniu się będą mogli na platformie internetowej ubezpieczenia.nau.pl wybrać odpowiadający im wariant i zawrzeć ubezpieczenie.

W powyższych propozycjach, jeżeli umowa ubezpieczenia zostanie zawarta do dnia 30 października 2018 r. (tzn. do końca października 2018 r., wtedy ochrona ubezpieczeniowa będzie się rozpoczynać od 1 września 2018 r. (tj. wstecz).

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na wskazanych platformach internetowych:

W sekretariacie szkoły dostępne są także ulotki dostarczone przez inne firmy ubezpieczeniowe.

Istnieje także możliwość ubezpieczenia w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym.

Załączniki do pobrania TUTAJ

Rada Rodziców

 

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


24 Czerwca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Danuta, Dan, Danisz,
Emilia, Jan, Wilhelm
Do końca roku zostało;191 dni.

bottom
top
bottom