top

 

 

 

 


Home Imprezy sportowe No images
Imprezy sportowe
Maraton Opolski 2018 PDF Drukuj Email

Jak co roku włączyliśmy się w organizację Maratonu Opolskiego, który odbył się 6 maja 2018 w niedzielę. Do pracy w ramach wolontariatu zgłosiło się 55 uczniów z naszej szkoły. Po wcześniejszym przeszkoleniu, już w piątek i w sobotę przed maratonem, wolontariusze zajmowali się pakowaniem pakietów startowych dla uczestników, pracą w biurze zawodów przy rejestracji. W dniu wyścigu w niedzielę nasi uczniowie pracowali w biurze zawodów, pomagali przy wydawaniu posiłków, a na samej trasie na punktach odżywczych z wodą, izotonikami i owocami.
Wszystkim dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i kibicowanie biegaczom. Wolontarisze oprócz cennego doświadczenia i pozytywnej energii dostana zaświadczenie (to dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich), najlepsi - nagrody ufundowane przez organizatorów.
Koordynatorem akcji była p. M. Czech.
Dodała M. Czech i A. Drynda

alt

 
Podbiegi Opolskie 2018 PDF Drukuj Email

Jak co roku wystartowaliśmy w Opolskich Podbiegach 2018. Na trasie spotkaliśmy wielu znajomych, którzy jak My czynnie uprawiają sport i aktywnie spędzają czas wolny. Wyjście zorganizowała p. Magdalena Czech, która sama biega i zachęca nas swoim przykładem do aktywności.
Dodała A. Drynda
alt

 
Zawody w badmintona PDF Drukuj Email

altalt
Zdjęcia M. Czech

 
Turniej Szachowy PDF Drukuj Email

alt
Zdjęcia M. Czech

 
Turniej Pływacki PDF Drukuj Email

alt
Turniej pływacki dla uczniów klas VII
W dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w turnieju pływackim zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji oraz Urząd Miasta Opola w ramach realizacji projektu "Wolny od uzależnień". Konkurs składał się z trzech etapów: test wiedzy, praktyczny sprawdzian o udzielaniu pierwszej pomocy i sprawdzian praktyczny na basenie. Nasza reprezentacja w składzie Weronika Klimmer i Dawid Jaśniecki z klasy VII a zajęła III miejsce.
Gratulujemy wygranej i atrakcyjnych nagród.
Dodała I. Amrogowicz

 
Lekcja z Mistrzem nurkowania PDF Drukuj Email

alt
LEKCJA Z MISTRZEM

W dniu 13 października podczas zajęć wychowania fizycznego na pływalni „Akwarium” odbyła się „Lekcja z Mistrzem” z panem Markiem Majasem - instruktorem nurkowania.

Uczniowie klasy 7b mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami nurkowania oraz spróbować pływać ze sprzętem ułatwiającym oddychanie pod wodą.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach byli pod dużym wrażeniem możliwości jakie daje profesjonalny sprzęt do pływania pod wodą. Pod opieka instruktora mogli przeżyć niezapomniane chwile nawet na basenie. A oto dowody w formie fotorelacji:
Dodała I.A.

 
Podbiegi Opolskie 2017 - edycja jesienna PDF Drukuj Email

alt
Źródło zdjęcia - oficjalna strona podbiegów oraz zdjęcia p. M. Czech
Po raz kolejny Opolskie Podbiegi nie odbyły się bez naszego udziału. Nasi nauczyciele p. Iwona Amrogowicz i p. Magdalena Czech swoim przykładem pokazują, że warto uprawiać sport na co dzień, warto biegać i dbać o kondycję. Same biegają codziennie po kilka-kilkanaście kilometrów i zachęcają nas do pójścia w ich ślady. W czwartki co tydzień przez 2 godziny biegamy z p. Magdą Czech i zdrowo się odżywiamy. Pomagamy co roku w organizacji Maratonu Opolskiego, co roku bierzemy udział w Podbiegach Opolskich. Były też czasy, że pomagaliśmy w organizacji Maratonu Warszawskiego, ale to trochę daleko a teraz podobne imprezy są organizowane też w Opolu. Kultura biegania jest szeroko propagowana w naszej szkole i dobrze, bo dzięki temu można mieć super fajną sylwetkę i doskonałą formę. Najwyższą 84 lokatę uzyskała Pani Magdalena Czech.

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


27 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało;219 dni.

bottom
top
bottom