top

 

 

 

 


Home Imprezy sportowe No images
Imprezy sportowe
Podbiegi Opolskie 2017 - edycja jesienna PDF Drukuj Email

alt
Źródło zdjęcia - oficjalna strona podbiegów oraz zdjęcia p. M. Czech
Po raz kolejny Opolskie Podbiegi nie odbyły się bez naszego udziału. Nasi nauczyciele p. Iwona Amrogowicz i p. Magdalena Czech swoim przykładem pokazują, że warto uprawiać sport na co dzień, warto biegać i dbać o kondycję. Same biegają codziennie po kilka-kilkanaście kilometrów i zachęcają nas do pójścia w ich ślady. W czwartki co tydzień przez 2 godziny biegamy z p. Magdą Czech i zdrowo się odżywiamy. Pomagamy co roku w organizacji Maratonu Opolskiego, co roku bierzemy udział w Podbiegach Opolskich. Były też czasy, że pomagaliśmy w organizacji Maratonu Warszawskiego, ale to trochę daleko a teraz podobne imprezy są organizowane też w Opolu. Kultura biegania jest szeroko propagowana w naszej szkole i dobrze, bo dzięki temu można mieć super fajną sylwetkę i doskonałą formę. Najwyższą 84 lokatę uzyskała Pani Magdalena Czech.

 
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email

W sobotę 16 września 2017r. na boisku szkolnym przy ulicy Katowickiej zainaugurowany został Sportowy Rok Szkolny 2017/2018. Był znicz olimpijski i flaga olimpijska, konkurencje w różnych dyscyplinach sportowych, nagrody, podziękowania, itp. To co jednak najważniejsze, to liczna grupa młodych sportowców, którzy pomimo wolnego dnia i nieciekawej pogody stanęli w szranki sportowych konkurencji.

alt
Dodała A.D.

 
Maraton Opolski 2017 PDF Drukuj Email

Maraton Opolski 2017Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły pomagali przy organizacji największej imprezy biegowej na Opolszczyźnie. 14 maja 2017 w niedzielę 27 uczniów PG4 stawiło się w pełnej gotowości o 7:00 na ul. Spychalskiego. Do nich należało przygotowanie miejsca startu na 10 km i bsługa punktów odżywczych na w/w ulicy. Uczniowie starali się także motywować i wspierać biegaczy w trakcie biegu. Sposród wolontariuszy z różnych szkól - tylko troje z naszej szkoły zostało wyróżnionych przez organizatorów: Paulina Woszek z IIIa, Karolina Krancioch z Ic i Jarek Krajewski z IIIc. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z takiej postawy uczniów i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie. Opiekunem uczniów była p. M. Czech.
alt

 
Javornik - Czechy PDF Drukuj Email

Od wielu lat, co roku nasi uczniowie wyjeżdżają do Javornika w Czechach na turniej sportowy. Nasi czescy przyjaciele przyjadą do nas też niebawem. Piękne okolice Javornika, zamek, góry, to "odskocznia" od codzienności szkolnej, ale jakże pouczająca. Nie tylko możemy rozwijać się sportowo, ale także szlifować języki obce, szczególnie język angielski. Chociaż, my narody słowiańskie zawsze jakoś się dogadamy. Dziękujemy orgaizatorom: nauczycielom wychowania fizycznego za organizację wyjazdu, a ks. Arnoldowi za opiekę nad uczniami.
Dodała A.D.
alt

 
Lekcja z Mistrzem 2016 PDF Drukuj Email

alt
W dniu 28 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w kolejnej z cyklu „Lekcji z Mistrzem” na Hali Politechniki Opolskiej. Prowadzącym zajęcia był reprezentant Polski w siatkówce , jeden z najlepszych środkowych - Marcin Prus.
Uczniowie klas IIc, Ia i I c mieli okazję trenować pod czujnym okiem Mistrza wykonując rozgrzewkę, zabawy z piłką oraz specjalistyczne ćwiczenia w dwójkach.
A jak wyglądały zajęcia można zobaczyć na fotorelacji poniżej.
Dodała: I. Amrogowicz

 
Tenis ziemny PDF Drukuj Email

opoltenisW piątek, 30 września 2016r., gościliśmy w naszej szkole instruktorów z opolskiego Centrum Tenisowego OpolTenis.

Tenis ziemny, jak każda dyscyplina sportowa, posiada określone przepisy gry. Uczniowie z każdej klasy mieli okazję zapoznać się z zasadami. Mogli przyjrzeć się z bliska profesjonalnym rakietom i piłkom tenisowym, a w końcu sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Założenia gry są proste - trzeba zagrać tam, gdzie nie ma przeciwnika. Początkujący tenisiści z naszej szkoły przekonali się, że, tak jak we wszystkich dziedzinach życia, tak i w tenisie, liczy się trening, cierpliwość, dobra kondycja i... myślenie!

Tenis ziemny jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez blisko 100 mln ludzi. Również w Polsce, z roku na rok, rośnie liczba osób czynnie uprawiających tę dyscyplinę (m. in. przez grę i wyniki polskich tenisistów ).

tenis ziemny
Zachęcamy wszystkich do aktywności ruchowej !!! A może w Tobie właśnie drzemie talent tenisowy na miarę takich sportowców jak Agnieszka Radwańska lub Jerzy Janowicz!

 
Festiwal Dzielnic PDF Drukuj Email

festiwal dzielnic

W sobotę, 24.09.2016r., na opolskim Rynku, po raz pierwszy, odbyła się miejska impreza „ Festiwal Dzielnic”. Każda dzielnica Opola promowała to, co najlepsze: potrawy, pokazy talentów, występy artystyczne, konkursy, warsztaty, zajęcia dla dzieci, itp.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w organizację powyższej imprezy, reprezentując PG nr 4 oraz dzielnice miasta Opola : Grudzice i Groszowice. Swoje umiejętności zaprezentowali szermierze, zespół mażoretek, orkiestra dęta, tancerki zumby oraz wokalistka- Paulina Woszek.

Występy naszych uczniów cieszyły się ogromną popularnością i zebrały mnóstwo pochwał i owacji. Gratulujemy!

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


20 Października 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Budzisława, Irena,
Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin,
Witalis
Do końca roku zostało;73 dni.

bottom
top
bottom