top

 

 

 

 


Home Zdrowy styl życia No images
Zdrowy styl życia
Warsztaty ratownicze w KWPSP PDF Drukuj Email

W dniu 13 czerwca br na terenie Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Opolu odbyły się warsztaty dla młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy, których jednym z organizatorów było Kuratorium Oświaty w Opolu. Po krótkiej części teoretycznej odbyły się ćwiczenia: zachowanie się ratowników podczas pożaru, wypadku, podczas ekstremalnych zajwisk pogodowych oraz wypadku nad wodą. Odbyły się również pokazy ratownictwa medycznego, płonącego pojazdu, symulacja dachowania i uderzenia. W warsztatach wzięły udział zespoły z 24 szkół, a naszą reprezentowały: M. Kowalińska, B. Sprancel, M. Kowol.
alt
zdjęcia na f

 
Siłownia 2c PDF Drukuj Email

W ramach wychowania fizycznego kolejna klasa miała zajęcia na siłowni. Tym razem była to 2c. Zgodnie z przyslowiem "Czym Jaś za młodu...." Jeśli wyrobimy w sobie nawyk aktywnego spędzania czasu i dbania o swoje zdrowie, to w przyszłości będziemy zbierać już tylko profity. Klasa 2c była już wczesniej na lodowisku, skałce wspinaczkowej, jutro jadą na kajaki. Jak na klasę sportoą przystało.
Wyjście zorganizowała p. M. Czech
alt

 
Podbiegi 2017 PDF Drukuj Email

Tradycyjnie jak co roku wizęliśmy udział w imprezie biegowej "Podbiegi 2017", w niedzielę 23.04.2017r. Jak było zobaczcie na zdjęciach NTO.
M. Czech
alt

Źródło NTO

alt

 
Dzień Wiosny PDF Drukuj Email

W Pierwszy Dzień Wiosny klasy trzecie wybrały się do szkół ponadgimnazjalnych na Dni Otwarte. Klasy pierwsze powitały ten dzień na sportowo, biorąc udział w rozgrywkach w siatkówce. Chociaż ten dzień nazywany jest często Dniem Wagarowicza frekwencja w szkole dopisała, a uczniowie mogli miło spędzić czas w szkole. W tym dniu nauczyciele nie byli zbyt surowi i wymagający, dało się przeżyć.
alt

 
Lodowisko - 2c PDF Drukuj Email

W ramach zajęć wychowania fizycznego klasa 2c ćwiczyła swoje umiejętności na lodowisku. Jedni mają tę umiejętność opanowaną super, jak Kamil czy Maciek, inni jeszcze muszą duuuużo ćwiczyć. Na pomoc spieszą śmieszne pingwinki. Cała tafla lodowiska była opanowana przez 2c. Na koniec zajęć rozegrano klasowe zawody w jeździe szybkiej. Wygrał je Kamil, który jak twierdzi często chodzi na lodowisko z rodzicami i rodzestwem -brawo!!! Nie obyło się bez siniaków lód jest twardy, a upadki bolesne. Kiedy już schodziliśmy z lodowiska na taflę wiechały łyżwiarki figurowe, które miały trening. Och, żebyśmy i my tak umieli.
Wyjście zorganizowała Pani Magdalena Czech.
alt

 
« PoczątekPoprzedniaNastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

PSP 2

Dla nauczycieli

Imieniny


20 Października 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Budzisława, Irena,
Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin,
Witalis
Do końca roku zostało;73 dni.

bottom
top
bottom